Protestánsok a magyar Eb-meccsek városaiban

2016. június 13., címkék: protestáns, reformátusok lapja, eb

Marseille, Lyon, Bordeaux – ezekben a városokban játszik meccset a magyar válogatott a labdarúgó-Európa-bajnokság F csoportjában az elkövetkező hetekben. Utánajártunk, mit jelentenek ezek a városok a francia protestantizmus mindennapjaiban.

Kuba: a matanzasi teológia a növekvő protestáns egyházakért

2010. március 31., címkék: teológus, protestáns, kuba, Nagyvilág, egyházi felsőoktatás

Fidel Castro kubai elnök a Szovjetunió, a szigetország legfőbb patrónusának az összeomlása után 1990 áprilisában találkozott 70 egyházi vezetővel, köztük a Kubai Presbiteriánus/Református Egyház tisztségviselőivel. Közölte velük az Alkotmányban tervezett változtatást: az államot többé nem ateista, hanem „szekuláris”, azaz világi államnak nevezik. Ez új lehetőségeket nyitott meg az egyházak előtt is.

Megtartó erő a végvárakban – protestantizmus Magyarország keleti végein címmel konferenciát szerveznek Nagyecseden

2010. március 17., címkék: nagyecsed, Hírek, Fabiny Tamás, megemlékezés, bölcskei gusztáv, protestáns

A Protestáns Pátens visszavonásának 150. évfordulója alkalmából hallhatnak előadásokat a résztvevők március 19-én, pénteken a Nagyecsedi Református Templomban délután öt órától.

Összehangolt egyházi átvilágítás és közelmúltkutatás – együttműködés az erdélyi magyar egyházak között

2010. március 15., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, erdélyi egyházkerület, Határon túl, erdélyi unitárius egyház, romániai evangélikus egyház, múltfeltárás, protestáns

Az Erdélyi és a Királyhágómelléki Református Egyházkerület, az Erdélyi Unitárius Egyház és a Romániai Evangélikus-Lutheránus Egyház részvételével pénteken Kolozsváron megalakult az erdélyi magyar egyházak átvilágítási és közelmúlt-kutatási munkacsoportjainak Szakmai Egyeztetõ Fóruma.