Közlemény

2010. június 07., címkék: Hírek, jobbik, megemlékezés, trianon, közlemény, záhony

A Záhonyi Református Egyházközség közleménye a Jobbik Magyarországért Mozgalom trianoni megemlékezése kapcsán.

Mi közük a reformátusoknak a Jobbik előretöréséhez?

2010. április 27., címkék: jobbik, vélemény, Háttér, országgyűlési választások

Adatokkal nem alátámasztott, a létező kutatásoknak ellentmond és módszertanilag is téves – állítja Csanády Márton szociológus arról a többször elhangzott véleményről, amely szerint egyértelmű, hogy a Jobbik azért erős Északkelet-Magyarországon, mert ott sok református él. Egy 2009-es kutatás épp azt mutatja, a vallás távolít a politikai szélsőségtől, nem közelít.

Megdöbbentette az MDF-et a Jobbik keresztszentelése

2009. december 01., címkék: jobbik, mdf, Mások írták

Mély megdöbbenéssel értesült arról az MDF, hogy a Jobbik országszerte kereszteket állít, azok felszentelésében pedig a történelmi egyházak tagjai is szerepet vállalnak. Csapody Miklós idézte Böjte Csaba ferences atyát, aki szerint "aki faji alapon ítélkezik, az nem keresztény, hanem megkeresztelt pogány".