Elindult a szeretethid.hu

2014. február 13., címkék: honlap, Szeretethíd, szeretetszolgálat (mrsz), szeretethíd

Szerdán hivatalosan is elindult az idei Szeretethíd honlapja. Az oldalon lehet jelentkezni a Kárpát-medencei református önkéntes napokra.

Mindent a református hittanról

2013. március 10., címkék: honlap, kötelező hit- és erkölcstan, hittan

Informálni a beiratkozás előtt állókat és segíteni azoknak, akik még nem döntötték el, hogy református hittanra járassák a kötelező erkölcstanoktatás keretében állami iskolába járó gyermeküket – ez a célja a Magyarországi Református Egyház által most elindított hittan.info honlapnak.

A reformáció jegyében

2012. november 02., címkék: európa rádió, honlap, reformáció napja

Elmélkedések, interjúk, nyilatkozatok és videó-riportok a reformáció jegyében. A kerületi református portálok anyagaiból szemezgettünk a hétvégére. Nézze, hallgassa, olvassa!

Keresztyén zenei honlapokat!

2012. augusztus 30., címkék: pályázat, Pályázat, honlap, zene

A Rosarium Alapítvány honlapkészítési és üzemeltetési pályázatot ír ki Keresztény zenei honlap címen.

Megújul a címtár

2012. augusztus 07., címkék: honlap, címtár

Sokan kifogásolták, hogy a megújult reformatus.hu-ról nem érhető el a korábban már megszokott elektronikus címtár. A hiányolt egyházi adatbázis nem a honlap része, s épp átalakuláson megy keresztül. Ennek jártunk utána.

Látogatható az Ifi-Kap-Tár

2012. február 18., címkék: dunamelléki egyházkerület, honlap, ifjúsági misszió

Tavaly októberben indították a honlapot, azóta már 25 ezer felett jár a látogatók száma. Az Ifi-Kap-Tár ifjúsági anyagokat sokaktól kapó és mindenki számára tároló gyűjtemény, mely sokféle módszert, ötletet rejt.

Megújult a tirek.hu, a Tiszáninneni Református Egyházkerület honlapja

2011. október 20., címkék: tiszáninneni egyházkerület, honlap

A weboldal megújulásának célja, hogy a Tiszáninneni egyházkerület iránt érdeklődők minél otthonosabban böngészhessenek a tirek.hu oldalán. A fejlesztők igyekeztek a látogatók igényeinek eleget tenni, a megváltozott tartalom mennyiséggel és minőséggel, olvasható Rácsok András, a tirek.hu sajtó és kommunikációs referensének cikkében.

Reformátusok vagyunk!

2011. október 06., címkék: népszámlálás, 2011, honlap

Diák, költő, miniszter, népdalénekes, rádiós, színész, történész és zenész – ők mind megvallják reformátusságukat. Arcok, életutak, vallomások.

Elindult a Kálvin kiadó új honlapja

2011. szeptember 27., címkék: honlap, kálvin kiadó

A Kálvin kiadó weboldala a megújulás után is  www.kalvinkiado.hu címen érhető el. A portálon már internetes bankkártyás fizetésre is van lehetőség.

Megújult a Református Egyházak Világszövetségnek honlapja

2011. szeptember 07., címkék: Nagyvilág, református világszövetség (rvsz), honlap

A Református Egyházak Világközössége (REV), amely tagjai között számlálja a magyar református egyházakat is, a napokban újította meg internetes honlapját. A portálon lehetővé tették, hogy a különböző régiók híreit és újdonságait is átlátható formában nyomon követhessék az érdeklődők.

Május22.org – honlap a Kárpát-medencei református egységről

2011. május 21., címkék: református egység napja, honlap

A Magyar Református Egység honlapján olvasható a május 22-i ünnepi körlevél, a közös liturgiára tett javaslat, megtalálnak interjúkat, véleményeket egyházvezetőktől és egyháztagoktól az egész Kárpát-medencéből.

Elindult a Református Zenei Fesztivál honlapja

2011. május 17., címkék: hatodik református világtalálkozó, honlap, református zenei fesztivál

A Magyar Reformátusok Hatodik Világtalálkozójának részeként, valamint a Magyar Református Egységhez kötödő eseménysorozatként rendezik meg idén, június 3-5. között a Református Zenei Fesztivált.

Elindult a Magyar Reformátusok Hatodik Világtalálkozójának honlapja

2011. április 26., címkék: hatodik, világtalálkozó, hatodik református világtalálkozó, honlap, református

Májustól októberig tart és az egyházkerületek által szervezett programokat öleli fel a Magyar Reformátusok Hatodik Világtalálkozója. A világtalálkozó központi üzenete: „Krisztusért követségben”.

Segítség a világhálón

2011. február 14., címkék: missziói központ rmk, gyökössy intézet, honlap, lelkigondozás

Skype-os lelkigondozói képzést indít Református Missziói Központ és a Gyökössy Intézet. A 40 órás képzésre Kárpát-medencei református önkéntesek jelentkezését várják a szervezők.

Református honlap indult az EU-elnökség alkalmából

2011. január 21., címkék: honlap, eu-elnökség 2011

A refeu2011.reformatus.hu címen elérhető oldalon olvashatnak a soros elnökséghez nyújtott egyházi hozzájárulásról, a sajátos egyházi szempontokat megjelenítő híreket és tanulmányokat.

Mobil gyülekezetkeresőt indított a Funky Fish

2011. január 12., címkék: Nagyvilág, hollandia, honlap

A Funky Fish hollandiai keresztyén portál keresőszolgáltatást  indított protestáns templomok és gyülekezetek, valamint katolikus plébániák számára.

Új keresztyén-zsidó kezdeményezés

2010. október 11., címkék: keresztyén-zsidó párbeszéd, honlap

Internetoldalt nyitott a Keresztyén-Zsidó Tartományi-Egyházi Munkaközösségek Konferenciája.

Új honlappal jelentkezik a Református Egyházak Világközössége

2010. október 08., címkék: református világközösség (rev), honlap

A Református Egyházak Világközössége új honlappal jelentkezik október 8-tól.

Tebenned bíztunk – négyszázszor

2010. április 23., címkék: honlap, fekete ágnes, Háttér, református félóra

A Kossuth Rádión szerdánként hallható műsor, a Református Félóra honlapján mostantól elérhető az adás írásos változata, egészen 2002-ig visszamenőleg.

Web-oldallal jelentkezik az „Ökumenikus Fórum Palesztináért és Izraelért”

2010. február 07., címkék: Nagyvilág, honlap, ökumenikus fórum palesztínáért és izraelért, közel-keleti béke

Az Ökumenikus Fórum Palesztináért és Izraelért nevű szervezet új web-lappal és hírlevéllel jelentkezik.