Egyház és állam – közös útkeresés

2019. május 12., címkék: zürich, református világközösség (rev), egyházüldözés, zwingli

Nagyszabású konzultációt szerveznek a Zwingli-jubileum jegyében a Református Egyházak Világközösségének (REV) végrehajtó bizottsági ülését házigazdaként fogadó svájci reformátusok.

Az elfeledett reformátor - Zwingli emlékezete Magyarországon

2011. október 04., címkék: reformáció hónapja, zwingli, milisits máté, luther, Reformáció hónapja

Kálvin János genfi reformátorra emlékezünk a születése ötszázadik és a halála négyszázötvenedik évfordulója közötti években (2009–2014). A másik nagy svájci reformátorról, a zürichi Zwingli Ulrichról azonban alig esik szó. Bár nem olyan szép, kerek évfordulója lesz idén, mint genfi társának a jelzett években, de annak apropóján, hogy négyszáznyolcvan évvel ezelőtt, 1531. október 11-én halt meg a svájci katolikus kantonok ellen vívott kappeli csatában, Millisits Máté művelődéstörténészt a reformátor emlékezetkultúrájáról kérdeztük.