A vallásszabadság napjává nyilvánították január 13-át

2018. február 21., címkék: vallásszabadság, vallásbéke, tordai országgyűlés, torda

Az erdélyi magyar és szász protestáns egyházak kezdeményezésére Magyarország Országgyűlése az 1568-ban elfogadott tordai ediktumot kiemelt jelentőségű nemzeti értéknek, elfogadásának időpontját, január 13-át pedig a vallásszabadság napjává nyilvánította.

„Boldogok, akik békét teremtenek”

2018. január 14., címkék: vallásszabadság, vallásbéke, torda

„A négyszázötven évvel ezelőtti határozat ereje abban rejlett, hogy megmutatta az összetartozás áldását, és ma is azért szólít meg, hogy el ne feledjük: a hit Isten ajándéka" – fogalmazott Csűry István, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke a tordai katolikus templomban, ahol az 1568. január 13-án elfogadott, korában egyedülálló vallásbéke elfogadásáért adtak hálát.

Lefordítani hittételeinket az élet istentiszteletére

2016. január 14., címkék: tordai országgyűlés, torda, kató béla

Közösen ünnepelték meg az erdélyi történelmi egyházak képviselői január 13-án a vallásszabadság ünnepét. A Kolozsvár-Belvárosi Unitárius Egyházközség templomában Kató Béla református püspök is felszólalt.