Szabadkán indít új képzést a Károli

2019. április 29., címkék: szabadka, károli egyetem (kre)

Az erdélyi Illyefalva, a felvidéki Léva és a kárpátaljai Beregszász után Szabadkán is elindítja kihelyezett mentálhigiénés szakember képzését a Károli Gáspár Református Egyetem.

"Lélekben egyesülve a Kárpát-medencei magyar reformátussággal" - Ünnep Szabadkán

2010. október 27., címkék: Ökumené, ökumené, Határon túl, szerbiai reformátusok (szrke), szabadka, vörösiszap

Vasárnap ünnepelték a szabadkai templom 40 éves születésnapját. Az ünnepségen a vörösiszap-katasztrófa károsultjairól sem feledkezett meg a vajdasági közösség.