Ökumenikus kápolna a vörösiszapömlés helyszínén

2012. május 23., címkék: kápolna, vörösiszap, ökumenikus, steinbach józsef

Két évvel a vörösiszapömlés után adják át az ökumenikus kápolnát Devecserben, a károsultaknak épített új lakóparkban.

Rendkívüli helytállás a vörösiszap-katasztrófa után

2011. október 05., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), devecser, vörösiszap, Hírek, pál sándor, osgyán dániel

A vörösiszap-katasztrófa egy éves évfordulója alkalmából megemlékezést tartottak Kolontáron és Devecserben.  Az ünnepségen dr. Pintér Sándor belügyminiszter elismeréseket adott át a katasztrófa után segítséget nyújtó civil és hivatásos állománynak valamint a segélyszervezeteknek, köztük a Magyar Református Szeretetszolgálatnak (MRSZ) is.

"Lélekben egyesülve a Kárpát-medencei magyar reformátussággal" - Ünnep Szabadkán

2010. október 27., címkék: Ökumené, ökumené, Határon túl, szerbiai reformátusok (szrke), szabadka, vörösiszap

Vasárnap ünnepelték a szabadkai templom 40 éves születésnapját. Az ünnepségen a vörösiszap-katasztrófa károsultjairól sem feledkezett meg a vajdasági közösség.