Felszabadultan, célokat keresve

2018. augusztus 16., címkék: refisz, nyári tábor, REFISZ, ifi, balatonszárszó, Balatonszárszó

Egyháztól idegen, ateista kamaszok térnek meg és válnak gyülekezeteink aktív tagjaivá. Erre a csodára ember nem képes. A REFISZ nyári táborában több száz fiatal kereste Isten vezetését.

Felszabadultan, célokat keresve

Nagyra nőj, öcsém!

2016. augusztus 17., címkék: refisz, REFISZ, ifi

Kukri Márta beszámolója a Református Fiatalok Szövetsége balatonszárszói nyári táboráról.

Nagyra nőj, öcsém!

2016. augusztus 17., címkék: refisz, REFISZ, ifi

Mennyit érek én??!

2016. március 22., címkék: konferencia, refisz, REFISZ, ifi

Mi, emberek, szeretjük a számokat. Pontosan tudjuk, hány órát dolgozunk egy héten, mennyit keresünk, hány kilót mutat a mérleg (bár ne tudnánk). Azt is tudjuk, mennyit érnek a tárgyaink, a ruha, ami rajtunk van, a telefonunk, autónk, könyveink. De el merünk-e gondolkodni azon, hogy mennyit ér az életünk? És egészen személyesen: mennyit ér az az ember, aki te vagy?

Mennyit érek én??!

2016. március 22., címkék: konferencia, refisz, REFISZ, ifi

„A nap ne menjen le a ti haragotokkal"

2015. október 31., címkék: refisz, ifi

A harag és a megbocsátás volt a a témája a Református Fiatalok Szövetsége őszi konferenciájának. Az október végi három napos rendezvényről Kukri Márti küldött beszámolót.

Titkárt keres a REFISZ

2015. április 23., címkék: pályázat, refisz, Pályázat, ifi

A Református Fiatalok Szövetsége pályázatot hirdet határozatlan idejű titkári állás betöltésére.

Palánták és oszlopok

2015. március 03., címkék: refisz, ifi

Párkapcsolati kérdésekkel foglalkoztak a Református Fiatalok Szövetségének idei téli táborában. A Kecskemét melletti Emmaus Házban tartott konferencián szervezetileg is megújult a diákszövetség, tizenegy év után új elnöke lett.

Vallomás a REFISZ táborról

2012. augusztus 30., címkék: reformátusok lapja, refisz, ifi

Ha egy nagy embert nagy tetteiről kérdezünk – hogy csinálta, hogyan készült rá –, többféle választ is kaphatunk. Van, aki gondosan eltervez mindent. Leír, elemzi a lehetőségeket, stratégiát kovácsol, majd pedig a megfelelő pillanatban lép. Akad olyan is, aki a véletlenre bízza a dolgot lesz, ami lesz alapon, és ott van természetesen a harmadik is, az olyanok, mint én: akik egyáltalán nem is akartak tenni semmit.

Nemsokára kezdődik a REFISZ nyári tábora

2010. július 21., címkék: refisz, ifjúság, Hírek

A Református Fiatalok Szövetsége (REFISZ) augusztus 9–15. között tartja Nyári Táborát, amelyben most összevontan jelenik meg az eddigi ifjúsági tábor, a családi tábor és az angol tábor.

Református focikupa 2010

2010. március 30., címkék: Hírek, kecskemét, refisz, sport, ifjúsági misszió, református oktatás

Idén a kecskeméti GAMF-pályán kerül sor a REFISZ kispályás labdarúgó kupára április 10-én. A református gyülekezetek ifjúsági csoportjai, közép-, illetve felsőfokú oktatási intézményeink diákjai köréből alakított amatőr – egyesületben nem igazolt játékosokból álló–  csapatok nevezhetnek.

Téli konferenciát szervez Debrecenben a REFISZ

2010. február 03., címkék: konferencia, 2010, Hírek, refisz

Most még a „sípoló hang” előtt vagyunk, de nem tudjuk, meddig tart még ez az átmeneti állapot. Ha szeretnél egy kicsit kiszakadni a hétköznapok forgatagából, Isten jelenlétében elcsendesedni és az örökké élő lelkeddel foglalkozni, vagy ha a meghívó kapcsán kérdéseid vagy kételyeid merültek fel örök életeddel kapcsolatban, akkor neked erre a konferenciára van szükséged!

Vezess családi- kört!

2010. január 23., címkék: missziói központ (rmk), refisz, házasság- és családsegítő szolgálat, Hírek, lelkigondozás

Mit jelent ez pontosan? Olyan fiatal házasok és családosok körét, ahol a hitbeli épülés, gyermeknevelési kérdések, életvezetési helyzetek megoldása, és a keresztyén közösség megélése áll a középpontban. Ehhez nyújt segítséget a MRE Szeretetszolgálati Iroda, az RMK Házasság-, és Családsegítő Szolgálata, és a REFISZ közös képzése, melyet jelenlegi és jövendőbeli családi-körök vezetői részére indít.