Határokat átívelő hit

2017. július 20., címkék: nigéria, keresztényüldözés, vallásszabadság

„Mindegy, hogy milyen gonosz erőkkel kell szembenéznem, soha nem töretek meg, soha nem törtök meg" – így imádkozott az a fiú, akit szülőföldjéről hurcolt el a Boko Haram. Egy héttel később a radikális militarista szervezet elengedte a fiatalembert, aki hazatérhetett családjához. Ilyen és ehhez hasonló csodák történnek Nigériában – derült ki püspökük magyarországi előadásából.

Nigéria: véres összecsapások muzulmánok-keresztyének között

2010. január 21., címkék: Nagyvilág, polgárháborúk, nigéria

A nyugat-afrikai országban, Jos városban a múlt héttől véres összecsapások voltak. Ezt a helyi egyházi vezetők keményen elítélték.