Nemzetközi ortodox sajtófesztivál

2010. október 14., címkék: moszkva, fesztivál, ortodox egyházak

Október 12-én nyílt meg Moszkvában a Krisztus Üdvözítő Székesegyház melletti konferenciateremben a „Hit és szó” megnevezésű, IV. Nemzetközi Ortodox Sajtófesztivál.

Oroszország: ökumenikus ima az erdőtüzek áldozataiért

2010. augusztus 13., címkék: moszkva, természeti katasztrófák, Ökumené, ima, ökumené

Ortodoxok, katolikusok és muzulmánok imában egyesülnek az ország területén pusztító tűzvész áldozataiért, esőben reménykedve.

Kirill pátriárka részvétimája és lelkigondozói támogatása a metró-tragédia áldozatainak

2010. március 30., címkék: ima, Ökumené, halottak, ökumené, moszkva, orosz ortodox egyház, kirill pátriárka

Az immáron negyvennél is több halálos áldozatot követelő moszkvai metrórobbantás áldozataiért név szerint imádkozott az Orosz Ortodox Egyház feje, és a hozzátartozók mellé lelkigondozó papokat rendelt ki.

Öt éves az orosz interfax.religion vallási hírügynökség

2009. december 20., címkék: Nagyvilág, mihail komissarhoz, moszkva, orosz ortodox egyház, advent

Az új idők jeleként jöhetett létre Moszkvában az Orosz Ortodox Egyház nemzetközi hírszolgálata, az interfax közismert hírügynökség ágazataként. 2004 karácsonya előtti időben, egészen pontosan az orosz ortodox ádventben indították meg, bizonyára nem véletlenül ekkor…