Pótfelvételi – Egy új lehetőség

2019. augusztus 05., címkék: pótfelvételi, kre

Szeptembertől közel 2500 hallgató kezdi meg tanulmányait a Károli Gáspár Református Egyetemen, akik a 2019-es általános felsőoktatási felvételi eljáráson nyertek felvételt az egyetem valamely karára.  A több ezer jelentkező közül nem mindenki juthatott be az általa megjelölt szakra, így a pótfelvételi elsősorban nekik kínál lehetőséget.

Valódi kérdések – valódi válaszok

2018. február 27., címkék: kre, promissz

A fiatalok érdektelenek, nem kíváncsiak az egyházra – hangzik az ismerős állítás, melyet azonban minden alkalommal megcáfol a Károli Egyetemi Lelkészség és a Pesti Református Egyetemi Misszió egyetemistáknak szóló beszélgetéssorozata. A Tiszta vizet a pohárba! elnevezésű programról Márkus Tamás András egyetemi lelkészt kérdeztük.

Öt hónap a Calvin College-ban

2017. április 11., címkék: károli gáspár univerity (kre), ifi, kre

Milovszky Krisztina, a Károli Gáspár Református Egyetem harmadéves anglisztika szakos hallgatója 5 hónapot töltött az egyesült államokbeli Calvin College falai között, az Erasmus ICM támogatású program keretén belül.

Uniós pályázatokat segítő kiadvány jelent meg

2016. május 26., címkék: kre, pályázat, Pályázat, európai unió

A Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) és a Hétfa Kutatóintézet gondozásában megjelent az „Európai uniós források rendszere 2014-2020 - gyakorlati útmutató pályázóknak és pályáztatóknak”című kiadvány, amely ismerteti a támogatás mechanizmusát.

Szorosabb együttműködés a budapesti és a debreceni doktoranduszok között

2015. december 03., címkék: kre, drhe, doktori iskola, károli egyetem (kre), debreceni teológia (drhe)

A Károli Református Egyetem Doktorandusz Önkormányzata (KRE DÖK) és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Doktorandusz Önkormányzata (DRHE DÖK) november 28-án, a Doktoranduszok Országos Szövetségének III. Mérföldkő konferenciáján, Gödöllőn együttműködési megállapodást kötött. A dokumentumot az önkormányzatok elnökei, Zila Gábor (KRE DÖK) és Peleskey Miklós Péter (DRHE DÖK) írták alá.

Régire építkező modern

2014. október 07., címkék: bölcskei gusztáv, differentia specifica, károli egyetem, kre

„A protestantizmusban mindig ott van a megújulás vágya. Ugyanakkor a régire építkezik, az örök fundamentumra" – mondta Balog Zoltán miniszter a Károli Egyetem új épületének átadó ünnepségén október 7-én.

Pozitív gondolatok a zsidó-keresztény együttélésben

2014. június 12., címkék: holokauszt, károli egyetem, kre, újpest

„Gyűlöletet sohasem fékezhetünk meg gyűlölettel, a haragot győzze le a szeretet" – hangzott el hívő zsidó és keresztény előadók konferenciáján, melyet a Károli Egyetem és a Barankovics Izraelita Műhely szervezett június 12-én az újpesti Városházán.

Refo500 konferenciák

2012. november 27., címkék: balkenende, kre, reformáció 500

Két nemzetközi konferenciát is tartanak a Refo500 jegyében protestantizmusról, reformáció kutatásokról. A november 28-i alkalmat az Magyar Tudományos Akadémia szervezi, a november 29, 30-i kétnapos konferenciát a Károli Gáspár Református Egyetem rendezi meg.