Szív- és betűtábla

2015. augusztus 27., címkék: túri szabó lajos, reformátusok lapja, kie

A Reformátusok Lapja olvasói Túri Szabó Lajost elsősorban keresztrejtvényeiről ismerik, amelyeket felségével vállvetve készít még ma is, nyolcvannyolc évesen. Életéről vall, különösen arról a szívbemarkoló élményéről, amikor feloszlatták a Keresztyén Ifjúsági Egyesületet. Az ő utánajárásának köszönhető, hogy ma tábla őrzi a Vas utca 2/C számú épület eredetét Budapesten.

100 éve született Teleki László, a KIE legnevesebb vezetője

2012. november 30., címkék: évforduló, népfőiskola, kie

Teleki László Református egyházmegyei gondnok, KIE vezető, Szeretetszolgálati alkalmazott volt és a népfőiskolák szervezését is szorgalmazta.