Az ENSZ kisebbségügyi különmegbízottjával találkoztak az erdélyi magyar történelmi egyházak vezetői

2018. december 05., címkék: restitúció, kató béla, kisebbségi jogok, ensz, egység

Az egyházvezetők az egyházi javak visszaszolgáltatásáról tájékoztatták szerdán Kolozsváron Fernand de Varennes különmegbízottat, a kisebbségi jogok kanadai-ausztrál állampolgárságú szakértőjét.

Nincs béke vallási sokszínűség nélkül

2016. december 16., címkék: egyházak világtanácsa (evt), migráció, szíria, ensz, közel-kelet

A vallási és etnikai sokszínűség elengedhetetlen feltétele Irak és Szíria békés jövőjének. Az Egyházak Világtanácsa és a Norvég Egyház Segélyszervezete (NCA) közös tanulmányát az ENSZ központjában mutatták be Genfben.

Ökumenikus kampány az éhezés leküzdésére

2015. augusztus 18., címkék: ensz, egyházak világtanácsa (evt)

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) felhívást tett közzé, amelyben egyházakat és magánszemélyeket is az éhezés teljes felszámolását célzó ENSZ-kampányhoz való csatlakozásra buzdítja.

Az egyházak tapasztalatai értékesek az ENSZ-nek

2012. november 09., címkék: tveit, egyházak világtanácsa (evt), ensz

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) egy olyan globális szervezet, amely sokoldalú szakértelmével és tapasztalatával értéket teremthet az Egyesült Nemzetek rendszere számára – jelentette ki az EVT főtitkára, Olav Fykse Tveit.

ENSZ menekültügyi képviselő: A keresztyénségnek vége lehet Irakban

2010. augusztus 23., címkék: Ökumené, ensz, menekültmisszió, irak, ökumené

Az ENSZ Menekültügyi Szolgálatának egyik vezetője szerint a súlyos üldözés következtében hamarosan végük lehet Irakban a keresztyén gyülekezeteknek és a keresztyén jelenlétnek.

A vallásszabadság több, mint tolerancia

2010. augusztus 10., címkék: Nagyvilág, ensz, vallási tolerancia

Ezt a megállapítást tette az ENSZ újonnan kinevezett különmegbízottja, Heiner Bielefeldt abban az interjúban, amit a KNA hírügynökségnek adott.

A Feltámadottal elérsz a túlsó partra!

2010. március 31., címkék: ensz, húsvét, Háttér

Húsvéti akkordok az Ige nyomán: „Mi tudjuk, hogy átmentünk a halálból az életbe, mert szeretjük testvéreinket: aki nem szereti a testvérét, a halálban van.” (1Ján 3,14)

Harminc ezüstpénzért eladták a jövőnket - Koppenhága értékelése a fejlődő országok szemszögéből

2009. december 20., címkék: Nagyvilág, ensz, neil thorns, christian aid segélyszervezet

Keresztyén és más humanitárius segélyszervezetek véleménye szerint a fejlődő országokban sok szegény ember halhat meg az ENSZ klímakonferenciájának nagyon csekély eredménye miatt – írja drámai hangvételű beszámolójában az angol Christiantoday tudósítója a dán fővárosból…

Tutu Koppenhágában: Csak nyertesek vagy csak vesztesek lehetünk! Csak ez az egy világunk van!

2009. december 17., címkék: Nagyvilág, ensz, desmond tutu, klímavédelem

Desmond Tutu dél-afrikai anglikán érsek vasárnap délelőtt a koppenhágai városháza előtt felállított hatalmas színpadon adta át Yvo de Boernak, az ENSZ klímavédelmi biztosának azt a felhívást, amit 512.894 személy írt alá, s ebben hangsúlyozzák: Csak ez az egy világunk van, nincs több! Vigyázzunk rá!