Ultimátum, nem béketerv

2020. február 03., címkék: palesztina, palesztína, Palesztina, egyházak világtanácsa (evt)

Nem a békéhez vezető út állomásának, hanem ultimátumnak tartja a Trump-Netanjahu egyezményt az Egyházak Világtanácsának (EVT) főtitkára.

Az EVT főtitkára a palesztin elnökkel egyeztetett

2017. február 27., címkék: palesztina, olav fyske tveit, Palesztina, evt, palesztína, egyházak világtanácsa (evt)

Mahmoud Abbas palesztin elnök hivatalosan fogadta az Egyházak Világtanácsának (EVT) főtitkárát február 26-án.

Palesztin keresztyének elveszíthetik földjeiket

2016. május 12., címkék: Ökomenikus Kísérőprogram, Izrael, izrael, Palesztina, palesztína, egyházak világtanácsa (evt), evt, palesztina

Április 6-án újabb állomásához érkezett az Izraelt Palesztinától elválasztó fal építése a Cremisan-völgyben, ahol az Egyházak Világtanácsa (EVT) önkénteseinek jelenlétében és a szervezet tiltakozása ellenére kezdték el a 12 méteres tartóoszlopok elhelyezését.

Az Egyházak Világtanácsa Palesztináról

2012. december 07., címkék: palesztína, egyházak világtanácsa (wcc), palesztina

November 29-én az ENSZ közgyűlése eldöntötte, hogy a Palesztinát az ENSZ „nem tag megfigyelő államaként" ismeri el. A szükséges kétharmad feletti arányban fogadták el az indítványt.

Az Egyházak Világtanácsa Palesztináról

2012. december 07., címkék: palesztína, egyházak világtanácsa (wcc), palesztina

Adventi történetek és imádságok Palesztinából

2012. december 05., címkék: palesztína, advent 2012, palesztina

A Skót Egyház Ó jöjjetek hívek című adventi kiadványának a témája Palesztina és a palesztin keresztyének. A szerzők rövid történeteken, imádságokon és bibliai verseken keresztül mutatnak Betlehem felé.

Adventi történetek és imádságok Palesztinából

2012. december 05., címkék: palesztína, advent 2012, palesztina

Kezdődik a jeruzsálemi imahét

2012. május 28., címkék: imahét, palesztína, eappi, ökumenikus fórum palesztínáért és izraelért

Az Egyházak Világtanácsa által idén május 28. és június 3. közé meghirdetett imahét aktuális témája az „áttelepítés és megfosztás" lesz. Ennek jegyében a szervezők arra biztatják a résztvevőket, hogy három elvet szem előtt tartva imádkozzanak. Mondják együtt azt együtt az elfoglalt területek egyházaival az imahétre készült, Jeruzsálemért szóló imádságokat. Mozdítsák elő és támogassák a békét szolgáló viselkedést, cselekedeteket. Ismerjék meg azokat is, amelyek nem a békét szolgálják, például az áttelepítésekkel kapcsolatos kezdeményezéseket, valamint támogassák a politikai vezetőket az olyan ökumenikus irányvonalak kialakításában, amelyek elősegítik a békét és az igazságosságot.

Imahét Palesztina és Izrael békéjéért

2012. április 20., címkék: palesztína, izrael

Az Egyházak Világtanácsa által idén május 28. és június 3. közötti hétre meghirdetett egyetemes imahét témája Palesztina és Izrael békéje.

Egyházak Világtanácsa és Palesztina

2011. október 11., címkék: ökumenikus fórum palesztínáért és izraelért, palesztína

Jeruzsálemnek nyitott és megosztott várossá kell válnia a szuverenitás és az állampolgárság tekintetében. Mindenkinek biztosítani kell a Szent Helyekhez való hozzáférést és a vallásszabadságot. Békét és biztonságot kell teremteni Palesztinában, a palesztinok és Izrael közötti megegyezést jogi alapokra kell helyezni, mondja ki az Egyházak Világtanácsának (EVT) hivatalos állásfoglalása.

Békét a Szentföldön! – vatikáni felszólalás az ENSZ-ben

2010. november 06., címkék: vatikán, palesztína, Vatikán, Ökumené, ökumené, Háttér

A szentföldi béke a nemzetközi közösség jóakaratán és segítségén múlik – hangsúlyozta Francis Chullikat érsek, a Szentszék állandó ENSZ megfigyelője.

Az EVT főtitkára nyilatkozatban ítélte el a Gázába tartó segélyhajók elleni támadást

2010. június 01., címkék: palesztína, Nagyvilág, izrael, egyházak világtanácsa (wcc), nyilatkozat, olav fyske tveit

Az Egyházak Világtanácsa nagy aggodalommal értesült arról, hogy az izraeli haditengerészet hétfő hajnalban nemzetközi vizeken megtámadta a humanitárius segélyt szállító, Gázába tartó hajót, ezzel legalább tíz civil halálát és sokak sebesülését okozva. Elítéljük a támadást és az ártatlan emberek meggyilkolását – olvasható abban a nyilatkozatban, melyet az EVT főtitkára adott ki.

Keresztyén profil: aki hírünkben szerepel, Nora Carmi

2010. január 10., címkék: palesztína, nora carmi, életrajz, Ökumené, ökumené

A palesztinai felszabadítási teológiáról szóló hírben szerepel Nora Carmi neve? Ki ő?

Új fogalom: palesztin felszabadítási teológia

2010. január 09., címkék: Ökumené, nora carmi, palesztína, felszabadítási teológia, ökumené

A 20. század 60-as éveitől fogva egyre gyakrabban fordult elő a nemzetközi katolikus, majd protestáns irodalomban, újságokban és médiumokban a felszabadítási teológia fogalma. Először Latin-Amerikában terjedt el az új kegyességi és teológiai-politikai fogalom és életgyakorlat, majd Afrikában, aztán Ázsiában is. És napjainkra megérkezett Jeruzsálembe is.