Az úrvacsora éve

2020. január 07., címkék: evangélikus, úrvacsora, 2020

Vízkereszt napjával megkezdődött az úrvacsora éve a Magyarországi Evangélikus Egyházban (MEE). A tematikus időszak célja, az egyházak lelki megújulása, illetve az ökumenikus közösségvállalás megerősítése. Fabiny Tamás, az MME elnök-püspöke kiemelte: az úrvacsora éve jó alkalom arra, hogy párbeszéd kezdődjön a különböző felekezetek között a szentségek kiszolgáltatásról és a közös tanúságtételről.

Ne hagyd abba!

2020. január 01., címkék: újév, 2020, Újév

Amit vetünk, azt aratjuk, ezért a 2020-as esztendő sem hozhat mást, csak az elmúlt években elvetett magok szárba szökkenését vagy már aratását. Az áldott, békés új esztendő éppen ezért nem sablonos kívánság: igenis sokat tehetünk érte – Hajdú Szabolcs Koppány újévi jókívánságai.

2020 a nemzeti összetartozás éve

2020. január 01., címkék: trianon, nemzeti összetartozás, Újév, újév, 2020

Tavaly a határokon átívelő református egységünkért adtunk hálát, a 2020-as év fókuszában pedig a nemzeti összetartozás áll majd. De lesz még idén általános tisztújítás is a Magyarországi Református Egyházban. Összeszedtük az előttünk álló esztendő legfontosabb eseményeit. Tartsanak velünk!