„Online úrvacsora, karanténistentisztelet?"

2020. március 27., címkék: koronavírus, úrvacsora

Javaslat a nagypénteki és húsvéti úrvacsorás istentiszteletek megtartására.

Az úrvacsora éve

2020. január 07., címkék: evangélikus, úrvacsora, 2020

Vízkereszt napjával megkezdődött az úrvacsora éve a Magyarországi Evangélikus Egyházban (MEE). A tematikus időszak célja, az egyházak lelki megújulása, illetve az ökumenikus közösségvállalás megerősítése. Fabiny Tamás, az MME elnök-püspöke kiemelte: az úrvacsora éve jó alkalom arra, hogy párbeszéd kezdődjön a különböző felekezetek között a szentségek kiszolgáltatásról és a közös tanúságtételről.

Közeledés...

2013. április 09., címkék: reformátusok lapja, úrvacsora, bogárdi szabó istván, heidelbergi káté, barsi balázs

Adna-e úrvacsorát Barsi Balázs ferences szerzetesnek a dunamelléki református püspök? – ez is kiderült azon a dispután, amelyet Balog Zoltán református lelkipásztor, emberierőforrás-miniszter vezetett Budapesten, a Hold utcai templomban a Protestáns tavasz programján.

Jégkorszak az ökumenikus úrvacsorai gyakorlatban

2012. április 26., címkék: svájc, úrvacsora, ökumenikus

A Kirchenboten svájci egyházi lap körkérdéséből kiderül, hogy az úrvacsora kapcsán „az ökumené jóformán nem létezik". A felmérésben nyolc kanton szerepelt, ahol csak elvétve élnek közösen református és katolikus gyülekezetek a sákramentummal – tudósít a lap április 25-i kiadása.

A húsvéti ünnepkör református hagyománya

2012. április 02., címkék: virágvasárnap, nagypéntek, néprajz, húsvét, böjt, ne féljetek, úrvacsora

Húsvéti szokások sokaságával találkozunk minden esztendőben ezen a sátoros ünnepen. Feltehetjük a kérdést, hogy valóban ünnep? Munkaszüneti nap, elkészítjük a hímes tojásokat, és locsolkodók sokaságával találkozunk. A szokás még megvan, mégis úgy érezzük, hiányzik belőle sok ember számára a lényeg, a húsvét igazi öröme, a feltámadásba, a halál utáni életbe vetett hit.