Vallásszemiotikai konferencia

2010. április 30., péntek

A Zsigmond Király Főiskola ad helyet május 28-án, pénteken  az első magyar vallásszemiotikai konferenciának, melyen olyan neves előadók szólalnak fel, mint Aczél Petra, Balázs Géza vagy Petőfi S. János.

A konferenciát a Zsigmond Király Főiskola Kommunikáció- és Művelődéstudományi Intézete és Vallás, Társadalom, Politika Kutatóközpontja, a Magyar Szemiotikai Társaság és az Inter Kultúra-, Nyelv- és Médiakutató Központ rendezi.

A tervezett program:

08.00-tól regisztrálás

09.00 Köszöntő

09.15 Előadások kávészünettel

Voigt Vilmos: A vallás mint szemiotikai rendszer

Petőfi S. János: Az Énekek éneke mint kutatási téma

Luft Ulrich: Az állat jelentése az egyiptomi vallásban

Kiss Enikő: Egyiptomi mágikus rítusok kulturantropológiai megközelítésben

Balázs Géza: Vallási szinkretizmus a mai Mianmarban

Bérczi Szaniszló: Vallásos szimbólumok az eurázsiai művészetekben. Egy szentírás-tudományi és szemiotikai kutatómunka tematikai felépítésének bemutatása kommentárokkal

Horváth Katalin: A szó szakralitása - ünnep szavunk szócsaládja tükrében

Aczél Petra: Katolikus kóla. Metafora és irónia a vallás-kampányokban