Ülésezik a német ó-református egyház őszi zsinata

2009. november 25., szerda

Az Evangéliumi Ó-református Egyház Németországban református szabadegyházként tevékenykedik. 14 gyülekezete, mintegy tízezer egyháztagja van. Őszi zsinatukon Nordhornban a hitbeli döntésen alapuló keresztségről és az ifjúsági munkáról, a jövő egyházi gyakorlatáról tárgyalnak… (Nordhorn) – Az evangéliumi ó-református gyülekezetek 1838-1849 között alakultak meg a betheimi grófságban, majd 1854-1861 között Kelet-Frízföldön. 1847-ben Wuppertalban is megalakult gyülekezetük. Egyháztagjaik nem tudtak megbarátkozni a liberális teológiai irányzatokkal, és tovább ápolták régi református hagyományaikat. A gyülekezetek nagy része a holland határ közelében található. A Heidelbergi Kátéhoz és a Holland Hitvalláshoz (Confessio Belgica, 1562), valamint a Dordrechti Tantételekhez (1618/19) hűségesen ragaszkodnak. Szoros testvéri kapcsolatot ápolnak a Hollandiai Protestáns Egyházakkal és a Német Evangéliumi-Református Egyházzal. Őszi zsinati ülésszakuk november 25-én kezdődött, legfontosabb kérdésként a gyermekkeresztség mellett bevezetésre szánt ún. „hitbeli keresztségről”, illetve úrvacsoraosztásnál a gyermekek megáldásának új rendjéről döntenek. Második olvasatban foglalkoznak az új egyházalkotmánnyal is. (reformiert-info.de – 2009-11-25 - dr. békefy – www.reformatus.hu)