Svájc: református lelkész-hiány

2010. március 13., szombat

altA svájci református tartományi egyházakban a következő tíz évben egyre nő majd a református lelkészhiány. Erről tudósít a berni Egyházi-Teológiai Iskola (KTS) március 10-én kiadott jelentése.

A KTS felhívást tett közzé, hogy olyan szakemberek, akik már rendelkeznek lelkészi kiképzéssel, jelentkezzenek lelkészi szolgálatra. A KTS az egyetlen olyan protestáns intézmény, ami 20–40 év közötti lelkészek részére lehetővé teszi, hogy két éven belül érettségit szerezzenek, de ezzel párhuzamosan már megkezdhetik teológiai tanulmányikat. A KTS-t 1970-ben alapította együttesen a berni református kantonális egyház és a protestáns-teológiai berni fakultás. Felmérések szerint 2020-ig számos gyülekezetben lép majd fel lelkészhiány. Jelenleg 2384 személy végez gyülekezeti lelkészi és más speciális szolgálatot, közöttük 815 nő. (reformiert-info.de – 2010-03-13 – dr. békefy – www.reformatus.hu)