Svájc: növekszik a református egyházba belépők száma!

2010. március 25., csütörtök

altA bázeli városi református gyülekezetben – más gyülekezethez hasonlóan – megváltozott a korábbi tendencia. Kilépések helyett a belépők és az újra visszalépők száma kezdett el  növekedni. Ebben szerepe volt a Credo-kampánynak.

2008-ban 734 személy lépett ki az egyházból, 2009-ben 729. A belépések száma ezzel szemben emelkedett. 2008-ban ez még csak 95 volt, 2009-ben már 113. A másfél éven át folytatott egyházi kampány, a Credo játszott szerepet abban, hogy a belépők vagy visszalépők száma emelkedni kezdett, a kilépők száma pedig csökkent. A Credo programban szerepe volt a legjobb bibliai sztorik megfogalmazásának és közlésének, az új bázeli városi imakönyv kiadásának, a Kálvin-évnek, sőt még a villamosoknak is, melyek plakátjain a házasság-keresztség-konfirmáció szavak olvashatók. (europa-reformata.eu – 2010-03-25 – dr. békefy – www.reformatus.hu)