Segítsük azokat, akik csak érintve látnak

2010. november 10., szerda

Magyarországon évente mintegy ötezer ember veszíti el a látását. Az RMK „Érintve láss” programjának célja a vakok és a látók összefogása a református közösségekben.

Magyarországon évente mintegy ötezer ember veszíti el a látását. A Református Missziói Központ „Érintve láss” programjának kiemelt célja a vakok és a látók összefogása a református közösségekben, valamint szolgálat vak és látássérült emberek között. Vegyük észre és segítsük azokat, akik csak érintve látnak!

A Magyarországi Református Egyház mind a négy kerülete bekapcsolódik a programba, amely szeretné felhívni a látó társadalom figyelmét a vakokra és látássérültekre. Az első rendezvényt a Dunamelléki Református Egyházkerület szervezi november 14-én, vasárnap 10 óra 30 perckor a Baross téri Református Egyházközség templomában. Az alkalmakra szeretettel várnak minden érdeklődőt.

Dunamelléki Református Egyházkerület:
2010. november 14. vasárnap 10,30 óra Budapest-Baross téri Református Egyházközség (XIV. Szabó József utca 16.) Bagi László lelkipásztor szervezésében

Dunántúli Református Egyházkerület:
2010. november 21. vasárnap 10 óra Nagykanizsa Református Egyházközség (Kálvin tér 1.) Hella Ferenc lelkipásztor szervezésében

Tiszáninneni Református Egyházkerület:
2010. november 28. vasárnap 16 óra Miskolc-Tetemvári Református Egyházközség (Miskolc, Palóczy L. u.21.) Fehér Norbert lelkipásztor szervezésében

Tiszántúli Református Egyházkerület:
2010. november 21. vasárnap 15 óra Debrecen-Mester utcai Református Egyházközség (Debrecen, Bartók Béla út 1.) Vincze András lelkipásztor szervezésében

Bővebb információ kérhető: vakmisszio@rmk.hu

RMK sajtó