Református kitüntetettek

2013. szeptember 03., kedd

Több ismert református személyiség és református intézmények munkatársai is állami elismerésben részesültek nemzeti ünnepünkön.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült Hidán Csaba régész, történész, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar egyetemi adjunktusa. Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést kapott Nagy István, a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) Hittudományi Kara Gyakorlati Teológiai Tanszékének vezetője, a KRE Tanítóképző Főiskolai Karának két évtizeden keresztül volt főigazgatója, valamint Nagyné Bitter Ilona, a budapesti Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola igazgatója.

A levéltárosi szakterületen elért kimagasló teljesítményéért Pauler Gyula-díjat vehetett át Szabadi István a Tiszántúli Református Egyházkerületi és Kollégiumi Levéltár igazgatója. A felsőoktatás területén végzett kiemelkedő munkájáért Trefort Ágoston-díjat kapott Patkó Gyula, a Miskolci Egyetem leköszönő rektora, a Miskolc-Belvárosi Református Egyházközség presbitere.

Beosztásában huzamos időn át végzett kiemelkedő tevékenysége, valamint szakmai érdemei elismeréséül Szolgálati Érdemjel arany fokozat kitüntetést kapott Oláh Emil Endre alezredes, tábori lelkész.

A külhoni magyar közösségek érdekében végzett kiemelkedő tevékenységéért Külhoni Magyarságért Díjban részesült Koncsol László felvidéki író, hely- és művelődéstörténész, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház volt főgondnoka, valamint a Torontói Első Magyar Református Egyház.

Reformátusok Lapja