Reformációi ünnepség Mátészalkán

2010. október 27., szerda

Reformációi ünnepség Mátészalkán

Mátészalkán reformációi ünnepséget tartanak október 28-án, csütörtökön délután három órától. Az ünnepi megemlékezés a Kálvin János szobornál (Kálvin tér) kezdődik Szabó István helyi polgármester köszöntőjével. A Városi Művelődési Központban négy órától Fülöp István köszönti a megjelenteket, majd Bölcskei Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke mond ünnepi beszédet. Az ünnepzáró istentisztelet hat órától kezdődik a Kertvárosi Református Templomban, ahol Bartha Gyula szatmári esperes hirdet igét majd Dávid Ferenc nyugalmazott történelem tanár előadása lesz hallható.