"Nagy megbízatás, ahol az ember csak törpének érzi magát" - szombaton iktatják be Csűry István püspököt

2010. január 15., péntek

altLelki feszültségek között készül szombati beiktatására Csűry István. A Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspökét a Nagyvárad-újvárosi református templomban iktatják be január 16-án, szombaton délelőtt 11 órakor. Csűry István érzékeny embernek tartja magát, s arról beszélt az ünnepi alkalom előtt, hogy minden lelki és fizikai erejét csoportosítania kell, mert nagy kihívás és olyan megbízatás vár rá, ahol az ember csak „törpének érzi magát”. Az ünnepi alkalmon Tőkés László leköszönő püspök hirdet igét.

Beiktató beszédet Pap Géza, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke mond. Számos köszöntő elhangzik, a sort Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke nyitja meg.

Hallgassa meg, hogyan készül Csűry István a beiktatására!