Orosz ortodox pásztori segítség Konstantinápolynak

2010. november 10., szerda

Az Orosz Ortodox Egyház kész segítséget nyújtani a Konstantinápolyi Patriarchátusnak a Törökországban élő orosz ortodox hívők lelkipásztori ellátásában.

altHilarion volokolamszki metropolita, az Orosz Ortodox Egyház Külső Egyházi Kapcsolatok Osztályának vezetője elmondta: az Orosz Egyház kész segítséget nyújtani a Konstantinápolyi Patriarchátusnak a Törökországban tartózkodó orosz anyanyelvű hívek lelkipásztori ellátásában. „Amikor Törökországról beszélünk, nem szabad elfelejtenünk, hogy az ortodox görögökön kívül jelentős számban élnek ott olyan ortodox hitűek, akik Oroszországból vagy a volt Szovjetunió területéről érkeztek. Ők alkotják az Egyetemes Patriarchátus új nyáját” – mondta a metropolita az „Omega” görög tévécsatornának adott interjújában. Hilarion metropolita elmondta, hogy a Konstantinápolyi Patriarchátusban már szolgálnak oroszul beszélő papok, akik az orosz anyanyelvűekkel foglalkoznak. „De ez nem elég. Az Egyetemes Patriarchátus nyája Törökországban egyre növekszik, és ez jó jel. Az Orosz Egyház kész mindenben segíteni az Egyetemes Patriarchátust, hogy kedvező körülményeket hozhasson létre Törökország új ortodox lakosságának lelkipásztori ellátására, a hívők nemzetiségétől függetlenül.” Hilarion metropolita arra hívott fel, hogy „ne csak szavakban, de tettekkel is fejezzük ki szolidaritásunkat a világban élő keresztény kisebbségekkel, különösen a Közel-Keleten, Törökországban és más olyan helyeken élő ortodoxokkal, ahol korábban többséget alkottak, de különféle, többek között demográfiai okok miatt, kisebbséggé válnak”. (interfax.religion.ru – szimandron.hu – 2010-11-10 – dr békefy-röhrig klaudia – reformatus.hu)