„Megváltoztak a körülményeink, az álmaink, a lehetőségeink”

2015. február 02., hétfő

Interjú Zán Fábián Sándorral, a Kárpátaljai Református Egyház püspökével.

Az Európai Protestáns Egyházak Közössége (GEKE) a napokban tartotta zsinati gyűlését Budapesten. Az első napon a nyitó istentiszteleten a küldöttek szolidaritásukat fejezték ki a Kárpátaljai Református Egyház tagjaival. A Kárpátaljai Református Egyháznak közel 100 gyülekezete és 140.000 tagja van, többségében magyarok. Az istentisztelet zárásaként üzeneteiket, adományaikat küldhették el az ott élőknek. Zán Fábián Sándor püspökkel a szünetben beszélgettünk egyházuk helyzetéről, az emberek életéről és a háborús helyzetről.

Az evangelikus.hu interjúja itt olvasható tovább.