Margot Kaessmann püspöknő karácsonyi üzenete

2009. december 27., vasárnap

alt

A Németországi Protestáns Egyház, az EKD püspök elnöknője karácsonyi üzenetében e három fogalom köré rendezte ünnepi gondolatait.

(Berlin) - Az egy hete Koppenhágában zátonyra futott megbeszélések eredménytelenségét a püspöknő a hiányzó eltökéltséggel és sokak egoizmusával hozta összefüggésbe. Ez nem csak nagyfokú tehetetlenség jele, hanem valóságos dráma. A Németország-szerte növekvő gyermekszegénység láttán a társadalmi szolidaritást kérte számon. Nem jó – fogalmazott a püspöknő -, hogy egyre inkább a kegyetlenség légköre kezd jellemzővé válni hazájában is. Karácsony üzenete egykoron és ma is a sok gonddal küzdő és küszködő világban és emberek között hangzott el, s akkor is bizalmat, igazságosságot és szolidaritást kért számon, és eredményezett is az emberek között. Ezt kínálja fel ma szintén az evangéliumban nekünk Isten, s ma különösen is nagyon fontos, hogy figyeljünk Őreá…(reformiert-info.de – 2009-12-27 – dr. békefy – www.reformatus.hu)