Magyar Kultúra Napja Szatmárcsekén

2010. január 12., kedd

altÖkumenikus istentiszteleten hirdet igét Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök és Kocsis Fülöp görög katolikus püspök a Magyar Kultúra Napja alkalmából január 17-én, vasárnap 11 órától Szatmárcsekén a református templomban.

Az ünnepi alkalom díszvendége Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke lesz. Ünnepi beszédet Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező mond, majd a résztvevők a Himnuszt hallhatják, Csikos Sándor Jászai Mari-díjas színművész előadásában. A jelenlévők a református temetőben koszorút helyeznek el Kölcsey Ferenc síremléke előtt.

A magyar kultúra napját 1989 óta tartják január 22-én, mert Kölcsey Ferenc 1823-ban e napon fejezte be - a kézirat tanúsága szerint - a Himnuszt. A központi ünnepséget idén Pécsett, Európa egyik idei kulturális fővárosában rendezik.