Letölthető szórólapok az általános iskolai hitanoktatáshoz

2013. március 29., péntek

Az állami iskolákban tanuló 1. és az 5. osztályos gyermekek erkölcstan vagy hit- és erkölcstan órákon vesznek részt szeptember 1-étől. A választás előtt álló szülők jobb eléréséhez nyújtunk segítséget a letölthető és az érintett gyülkezetek által személyre szabható szórólapok közreadásával.

2013. szeptember 1.-től minden állami általános iskolában az 1. és az 5. osztályos gyermekek erkölcstan vagy hit- és erkölcstan órákon vesznek részt. A döntés a szülőké. A márciusban elindult hittan.info honlap a tájékozott döntéshez kínál információkat, a törvényi háttértől kezdve a szülők által feltett gyakran ismételt kérdésekig. Az oldal betekintést ad a református hittanórák világába, módszertanába és mindennapjaiba, hogy a szülők láthassák: a gyermek jó helyen van a református hittanórákon is.

A református hittan választására hívta fel a figyelmet az MRE Elnöksége húsvéti körlevele mellett kiküldött színes plakát is. Most ezt is közzétesszük ismét, leötlthető, jó minőségben nyomtatható változatban. Emellett egyszerűbb kivitelű, de informatívabb és az érintett gyülekezetek által szintén személyre szabható, a szükséges elérhetőségekkel ellátható szórólapokat is közzéteszünk, hogy így segítsük az érintett szülők elérését.

A plakátokat, szórólapokat innen érhetik el.

MRE Kommunikációs Szolgálat