Körbevezetés az Országos Evangélikus Könyvtárban

2011. szeptember 14., szerda

Templom- és könyvtárnyitással, körbevezetéssel, kiállítással készül az evangélikus egyház szeptember 17-18. között az idei Kulturális Örökség Napjaira.

Két napra megnyitják a Budapest-Józsefvárosi Evangélikus Egyházközség templomát és az Evangélikus Országos Könyvtár Podmaniczky-Degenfeld Könyvtárát a látogatók előtt. A templomnyitást Armay-Szabó Bernadett "Újjászületés" című kiállításának megnyitója kíséri.

Az elmúlt években már hagyománnyá vált programot az teszi különlegessé, hogy a könyvtárat várhatóan felújítják, ezért néhány évig nem lesz látogatható. Mindkét napon délután kettő és öt óra között félóránként indítanak vezetéseket az Üllői út 24. udvarából a templom-könyvtár útvonalon.

Bővebb információ: www.szmh.hu, www.oroksegnapok.hu

Forrás: Evangélikus Hírszolgálat