Keressük a református diakónia példamutató szolgálóit

2016. január 26., kedd

A református szeretetszolgálatban kiemelkedő munkát végzőket a Zsinat diakóniai díjakkal ismeri el. A gyülekezeti munkában fáradhatatlan gyülekezeti tagokat Kiss Ferenc Díjra, az intézményes szolgálatban kiemelkedő munkatársakat pedig Juhász Zsófia Díjra terjeszthetik fel február 28-ig.

A Magyarországi Református Egyház fontosnak tartja a református diakóniában kiemelkedő szolgálatot végző testvérek munkájának kitüntetés formájában való elismerését. E célból a Zsinat a 2006. évi őszi ülésén megalapította a Juhász Zsófia és a Kiss Ferenc Díjakat. A Juhász Zsófia Díjjal az intézményes diakóniai szolgálatot, a Kiss Ferenc Díjjal a gyülekezetekben végzett diakóniai szolgálatot kívánja elismerni.

A Kiss Ferenc Díjra és a Juhász Zsófia Díjra történő felterjesztéseket az alábbiak szerint lehet benyújtani:

1. „Kiss Ferenc Díj" – a Magyarországi Református Egyházban végzett gyülekezeti diakóniai szolgálatért.

A kitüntetésre az terjeszthető fel, akinek gyülekezeti szolgálata, életvitele, életszemlélete példaértékű lehet mások számára, és aki több évtizede dolgozik fáradhatatlanul és hűséggel a református diakóniában, az elesettek segítéséért. A kitüntetésre az egyházközségek terjeszthetnek fel jelöltet.
Az elismerésben évente 2 személy részesülhet, a kitüntetés 300 000 Ft összegű díjjal jár együtt.

2. „Juhász Zsófia Díj" – a Magyarországi Református Egyházban végzett intézményes diakóniai szolgálatért.

A kitüntetésre az terjeszthető fel, aki a református diakóniai intézmény(ek)ben vállalt hűséges szolgálatával mind szakmailag, mind emberileg, mind a református lelkiség szempontjából kiválóan és eredményesen segítette rászoruló embertársait, akinek szolgálata, életvitele, életszemlélete példaértékű lehet mások számára, és aki legalább 15 éves aktív munkaviszonnyal rendelkezik a református diakónia területén. A kitüntetésre a református diakóniai intézmények fenntartói terjeszthetnek fel jelöltet.

A kitüntetettekről a Zsinat Diakóniai és Egészségügyi Bizottsága javaslatai alapján a Zsinat tavaszi ülése dönt. Az ünnepélyes díjátadásra a Zsinat őszi ülésén fog sor kerülni.

Minden felterjesztésnek tartalmaznia kell:
- a felterjesztett személy nevét és elérhetőségeit (lakcím, telefonszám),
- azon gyülekezet, ill. intézmény nevét, ahol szolgál, ill. szolgált
- a felterjesztés részletes indoklását (max. 3 oldalban),
- a felterjesztő nevét és elérhetőségeit (cím, telefonszám).

A felterjesztések benyújtási határideje: 2016. február 28.

A felterjesztéseket postai és elektronikus úton is egyaránt kérjük eljuttatni az alábbi címekre:

MRE Szeretetszolgálati Iroda
1146 Budapest