Irodalmi pályázat gyerekeknek a pestszentimrei gyülekezetben

2016. szeptember 05., hétfő

Az idén 100 éves pestszentimrei egyházközség irodalmi pályázatot hirdet általános iskolásoknak.

100 éves a PESTSZENTIMREI REFORMÁTUS GYÜLEKEZET 1916-2016

A Pestszentimrei Református Egyház „Soli Deo Gloria" Alapítványa IRODALMI ALKOTÓPÁLYÁZATOT hirdet általános iskolai tanulók számára

Alsó tagozatosok számára:

Melyik volt a legemlékezetesebb alkalom, amit a pestszentimrei református gyülekezetben töltöttem és miért?

Lehet leírás, elbeszélés vagy mese 1-3 oldal terjedelemben

vers tetszőleges terjedelemben

Felső tagozatosok számára:

1. Készíts RIPORTOT vagy KÉPZELT RIPORTOT a gyülekezet valamelyik lelkészével

- Hajdú Bálint Kadosa jelenlegi lelkészünk

- Orbán Kálmán vagy Orbán Kálmánné (Magdi néni) – nyugalmazott lelkészeink

- néhai dr. Széky Endre- a gyülekezet első lelkésze

A riport vagy képzelt riport témája: A GYÜLEKEZET A LELKÉSZ SZEMÉVEL

A riportalanyokkal való beszélgetés előzetesen egyeztetett időben és helyen történik, az egyeztetésben – kérésre – segítően közreműködünk.

Riport 2-3 oldal terjedelemben

2. Beszélgess el egy idősebb gyülekezeti taggal! Kérdezd a gyülekezettel kapcsolatos emlékeiről!

A gyülekezeti tagok kiválasztásában, a beszélgetés helyének és idejének megszervezésében

- kérésre – segítően közreműködünk.

Elbeszélés vagy riport 2-3 oldal terjedelemben

Alsó és felső tagozatosok számára:

Mit szeretnék tenni a templomért, a gyülekezetért, ha felnőtt leszek?

Tetszőleges műfajú írásmű min. 1 oldal terjedelemben

Kérjük az irodalmi alkotás kezdőlapján feltüntetni az alkotó nevét, osztályát, életkorát, iskolájának nevét, címét, a felkészítő tanár nevét!

Beküldési határidő: 2016. október 7.

A beküldés helye: Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola 1188 Bp., Nagykőrösi út 55. (Az írásművek a portán személyesen is átadhatók.)

A szakértő zsűri díjazza az alsó és felső tagozatos pályázók közül az első 5 – 5 helyezettet (4-5-6-7-8

ezer Ft értékben) , valamint a két legeredményesebb felkészítő tanárt (15 - 15 ezer Ft értékben).

A legjobb írásokat a díjkiosztón felolvassuk.

A pályázatot segítő link: www.doulos.hu/tartalom.htm

Információ és a pályázattal kapcsolatos további segítségnyújtás az sdg.alapitvany@gmail.com e-mail

címen, ill. a 30 4654772 telefonszámon kérhetők.