Húsz éves a Harangszó

2010. április 26., hétfő

altOlvasható tortával és alkalmi kiállítással ünnepelte húszéves fennállását vasárnap a Királyhágómelléki Református Egyházkerület lapja, a Harangszó.

A nagyváradi Egyházkerületi Székház Bartók terme zsúfolásig megtelt ünnepelni vágyókkal. A Harangszó XX. című alkalmi kiállítás megnyitója után, amelyen Barabás Zoltán, a Partiumi Magyar Művelődési Céh igazgatója köszöntötte az ünneplő gyülekezetet, Dr. Eszenyeiné Dr. Széles Mária nyugalmazott teológiai professzorasszony tartott áhítatot. A továbbiakban Sándor Lajos lelkész ismertette Tőkés László püspök, EP-képviselő üzenetét, majd Szubjektív visszatekintés címmel olvasta fel a Harangszó humoros történetét. Radványi Károly a Harangszó volt grafikai szerkesztője a református sajtómúltról tartott rövid előadást, majd egyház és média kapcsolatáról szólt Somogyi Botond, az Erdélyi Református Egyházkerület ugyancsak húszéves Üzenet című folyóiratának főszerkeszője. Végezetül Török Sándor, a Lorántffy Egyházi Központ igazgatója, Balázsné Kiss Csilla Harangszó-köszöntését tolmácsolta. Ezt követően Fábián Tibor főszerkesztő fújta el a születésnapi torta gyertyáit, majd a szeretetvendégség keretében kötetlen beszélgetéssel ünnepelték a megjelentek a húszéves egyházi lapot.

Részletes beszámoló a kolozsvári Agnus Rádió blogján olvasható:

Az atyafiak közösségének nincs korlátja – fennállásának 20. évfordulóját ünnepelte a Harangszó