Fókuszban az önkéntesség

2011. május 18., szerda

Az önkéntesség volt a témája a Tiszáninneni Református Egyházkerület tavaszi lelkész-presbiteri konferenciájának, melyet május 14-én tartottak a Miskolci Egyetemen.

Elsőként Prof. Dr. Patkó Gyula köszöntötte az alkalmat, melyben elmondta, a Miskolci Egyetem számára nagy megtiszteltetés, hogy a presbiteri konferenciának már hagyományos helyszíne az egyetem legnagyobb terme, az egyetem díszaulája, mely méltó környezetet nyújt az alkalomnak. Röviden jellemezte az egyetem egykori és jelenlegi profilját, majd neves diákokra emlékezett, akik a történelem számos jelentős eseményén fontos szerepet játszottak. Megköszönte az egyetemi lelkészség jelenlétét és munkáját, melynek szervezésében nyolc ökumenikus rendezvénynek adhatott otthont az intézmény ebben az évben. Folytatás...