Finnország új evangélikus főpapja

2010. június 09., szerda

altKari Mäkinen a finn evangélikus egyház új érseke. Beiktatására a turkui dómban került sor.

Június 6-án, vasárnap volt a turkui dómban az új evangélikus egyházi vezető, Kari Mäkinen beiktatása. Az alkalmon számos kiemelkedő hazai és külföldi vendég vett részt. Az új evangélikus főpap 55 éves, házas, négy leánya van, s már 2005-ben Turku püspökévé választották. Hivatalában Jukka Paarma érsek utóda, aki nyugállományba vonult. A Finn Evangéliumi-Lutheránus Egyháznak 4,3 millió tagja van, a finn népességnek 83%-a tartozik ebbe az egyházba, 466 gyülekezetben. A finn lutheránus egyház világszerte ismert karitatív tevékenységéről és alapos teológiai munkát végző professzorairól.