Felújítják a tiszaroffi református templomot

2009. november 30., hétfő

Felújítják a tiszaroffi református templomot Tavasszal megújul Jász-Nagykun-Szolnok megye legrégebbi református temploma. Európai uniós pályázaton nyert több mint 27 millió forintot a Tiszaroffi Református Egyházközség. A most elnyert támogatásból mind a torony, mind a templomtest külső homlokzata nemesvakolatot kap. "E gyülekezetnek mindig is kincse volt, van és lesz e templom. Mert ez a templom a miénk, reformátusoké, itt élőké. Szeretnénk visszaadni méltóságát, visszaadni elveszettnek hitt, békességet nyújtó légkörét, ahol meg lehet pihenni, ahol tisztán hangzik az Ige, ahol az emberek választ kapnak nehéz kérdéseikre." - olvasható a tiszaroffi gyülekezet honlapján.