Énekes-zsoltáros istentisztelet karácsonyi dalokkal

2011. december 14., szerda

Énekes-zsoltáros istentiszteletet tartanak karácsonyi dalokkal december 22-én csütörtök este 6 órakor a Kálvin téren.

Karácsony előtt két nappal, az ünnepre készülés hajrájában a plázák is hangosak még a karácsonyi daloktól. A templom csendjében és a négy adventi gyertya fényében viszont nemcsak a dallamokra, hanem azok szövegére is jobban odafigyelhetünk. Nem háttérzeneként, hanem a közös éneklés és az ünnepre hangolódás jegyében várja a Kálvin Kórus azokat, akik a főváros közepén járva egy órára ki tudnak kapcsolódni a karácsonyi forgatagból.

A programból: 95., 85., 100. zsoltár, karácsonyi énekek: Halld, mint zeng az egész ég, Ó jöjjetek hívek, kórusművek: Ihr Kinderlein kommet, Ó Betlehem kis városa, Nyájat őrző pásztorok, Csak jászolágy várta az Isten Fiát.

Letölthető plakát