Elhunyt György Antal

2013. január 30., szerda

György Antal nyugalmazott lelkipásztort száz éves korában hívta haza megváltó Ura. Temetése 2013. február 2-án tizenegy órakor lesz a püspökladányi templomban.

György Antal 1913-ban született Zabolán, tíz évesen menekültek Erdélyből, középiskolai és teológiai tanulmányait Budapesten végezte. A teológia elvégzése után tíz évig a váci fegyház lelkészeként szolgált, a háború alatt tábori lelkész, majd orosz hadifogságban volt közel három évig, 1947. szeptember 20-án jutott haza.

Utána négy évig beosztott lelkész volt Újpest Belsővárosban, majd Csepelre hívták lelkésznek. Eztán vidékre került, Szedres községben szolgált tizennégy esztendeig, majd Decs következett, ahol huszonöt évet dolgozott hűséggel. 1984-ben nyugdíjasként Püspökladányba költözött, ott tiszteletbeli presbiter volt.

Több vallási témájú könyvet írt, melyek közül hét nyomtatásban is megjelent. Autójával járta a megye településeit, előadásokat tartott és szolgált, ahol szükség volt rá. Püspökladányban halt meg 2013. 01.20-án.

Sokszor emlegetett mondata volt: "Minden napnak megvan a maga feladata. Végezze az ember azt becsülettel, tisztességgel, úgy betöltve azt, ami tőle telik. Elsősorban úgy, hogy az élete azért jó példa legyen mások számára."