Ébredj Kenderes - Magyar terméket magyar embernek

2009. szeptember 04., péntek

Ébredj Kenderes-avagy I. Magyarok vására –ez az elnevezése annak a programnak, amelyet a Kenderesi Református Egyházközség szeptember 5-én, szombaton tart a református templom kertjében.

Ide várják azokat az őstermelőket, kézműveseket, akik saját terméküket szeretnék árulni. „Nem csupán egy vásárról van szó, hanem  arról is, hogy az emberek tanuljanak egymástól élni, tanulják azt, hogyan kellene kilépni a válság okozta közöny falai közül, és ráébredjünk: mi, emberek számíthatunk egymásra- mondta az Európa Rádiónak Cseh Judit, a Kenderesi Református Egyházközség lelkipásztora, aki arról is beszámolt: a közös vásárt kulturális programok színesítik.