Csoma Áron lett az Evangélikus Információs Központ vezetője

2014. szeptember 03., szerda

Szeptember másodikán ülésezett a Magyarországi Evangélikus Egyház Sajtóbizottsága, melyen bemutatták Csoma Áront, akinek feladata a most felálló Evangélikus Információs Központ szervezeti egységének kialakítása lesz.

Mint ismeretes 2012-ben, az új Sajtóbizottság célul tűzte ki a Magyarországi Evangélikus Egyház médiumainak átalakítását és integrálását. A 2014. májusában meghozott zsinati határozat szerint a média munkatársait összefogó új szervezeti egység, az Evangélikus Információs Központ 2014. december 31-ig jön létre a Luther Kiadó alatt és addig kell kidolgozni a központ konkrét belső működését.

„Az új vezetővel szemben egyrészről az az elvárás, hogy a média munkatársait fogja össze, koordinálja a munkatársak feladatait és munkáját, vizsgálja felül a médiamegjelenéseket és elemezze a gazdálkodást" - mondta Fabiny Tamás médiáért felelős püspök Csoma Áron bemutatásakor.

Csoma Áron református lelkészként dolgozik a Tinnye-Piliscsaba Református Társegyházközségben. A Protestáns Újságírók Szövetségének (PRÚSZ) elnökségi tagja korábban a Magyarországi Református Egyház (MRE) Kommunikációs Szolgálatának vezetőjeként és az MRE sajtószóvivőjeként tevékenykedett. Lelkészi munkája mellett jelenleg a Confessio című magazin főszerkesztője.

Felszólalásakor az új vezető elmondta: „Fontos tisztázni első körben azt, hogy az evangélikus egyház mit vár az adott médiumoktól, mi a társadalmi üzenete ezeknek a felületeknek, milyen tartalmakat kell közölni rajtuk, és milyen hatást várunk el az adott felületeken megjelenő hírektől."

Forrás: evangelikus.hu