Az Olevianus Gáspár Társaság ösztöndíja fiataloknak

2010. január 10., vasárnap

altA németországi társaság célul tűzte ki a fiatalok anyagi támogatása révén a teológiai-tudományos utánpótlás kinevelését. Az egyházunk egyik hitvallási iratának, a Heidelbergi Káténak társszerzőjéről elnevezett ösztöndíjat idén két egyetemista lány nyerte el.

Anuschka Hufnagel és Victoria Schürer fejenként 750 eurót kaptak tudományos munkásságuk támogatására. A beadott pályaművek között a zsűri nem tudott dönteni, ezért mindkettőjüket díjazták – nyilatkozta a sajtónak Andreas Mühling, az Olevianus Gáspár Társaság elnöke. Az egyik nyertes pályamű a trieri reformációs kísérlet eddig még fel nem dolgozott részleteit mutatja be, a másik pályamű pedig teológiatörténetileg vizsgálja Olevianus Gáspár úrvacsoratanát. Ebben evangélikus és református elemek keveredtek. A Társaság 1992 óta működik Trierben, célja a teológia, a jog, a történelem és a pedagógia területén ösztönözni a kutatást, kiváltképpen Olevianus örökségének a még teljesebb feltárását és publikálását. (reformiert-info.de – 2010-01-08 – dr. békefy – www.reformatus.hu)