Az angol reformátusok felhívása a választásokra

2010. május 05., szerda

alt„Kérünk titeket, használjátok szavazatokat felelősen!” – mondta Roberta Rominger lelkésznő, az Egyesült Angol Református Egyház főtitkára.

Az általános választások előtti kampánytól már csaknem teljesen készen van az ország – jelentette ki a főtitkár-lelkésznő. Úgy tűnik, hogy a mostani választási kampány több embert elért, mint bármelyik korábban. Ennek a választásnak a kimenetele közvetlenül befolyásolja majd Anglia sorsát, benne az Egyesült Angol Református Egyház életét is. Keresztyénként az olyan elveket támogatjuk, amelyek biztosítják az igazságosságot, a békét és az egyenlőséget mindenki számára, bármely fajhoz, nemhez tartozzék, vagy bármilyen körülmények között éljen. A május 6-i választásokon mindenki szavazatával határozhatja meg Anglia jövőjét – hangsúlyozza az angol reformátusok vezetőségének felhívása az általános politikai választások előtt. (urc.uk – 2010-05-06 – dr. békefy-röhrig klaudia – www.reformatus.hu)