Ajánld fel 1%-od!

2018. március 08., csütörtök

Nagy változást hozott az idei egyszázalékos adófelajánlásban egy törvényváltoztatás, melynek fontos eleme, hogyha felajánlod egyházadnak az adód egy százalékát, akkor többé nem kell fáradnod vele, mert az visszavonásig érvényes.

Az adó egyszázalék felajánlás, nem jelent senki számára plusz költséget, hiszen a már levont adó egy százalékát juttatják el az egyházhoz. Az egy százalékos felajánlással – az egyházon keresztül – úgy segíthetünk embertársainkon, hogy az nekünk nem kerül semmibe.

Ki rendelkezhet adója egy százalékáról?

– bárki, akinek van adóköteles jövedelme, vagyis aki személyijövedelemadó-bevallást ad be. (A nyugdíjasoknak nincs adóköteles jövedelmük, vagyis ők nem rendelkezhetnek.)

– ne feledd, az is rendelkezhet, akinek fizetendő adója 0 forint, például a különböző adókedvezmények miatt.

Ha már beadtad az adóbevallásod, de elfelejtettél rendelkezni adód egy százalékáról, még most is megteheted: akár interneten, akár papíron.

Kérjük, ajánld fel egyházadnak adód egy százalékát május 22-ig!

Hasznos infók:

– a NAV információs oldala az adóbevallásról

– minden egy helyen a református egy százalékról

– letölthető 1%-os nyilatkozat

Kommunikációs Szolgálat