A nevelés és tudomány szent célja előbbre vitelére

2011. február 28., hétfő

A Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon február 26-án, szombaton tartotta a 450. jubileumi hálaadó tanévének kiemelt rendezvényét, a Lévay Jubileumi Gálát a Miskolci Nemzeti Színházban.

A gálán köszöntővel elsőként Csomós József, a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspöke szolgált, aki az egyházkerület fenntartásában működő intézmény történelmét tekintve Isten megtartó kegyelmét hangsúlyozta. A püspök kiemelte, hogy hálaadással teljes Istennek az a szent és nagy ügye, melyben méltatlanságunk ellenére méltatott bennünket, hogy abban eszközei legyünk. „Ahogyan Jézus mondta tanítványainak: nem ti választottatok ki engem, hanem én választottalak és rendeltelek titeket arra, hogy elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek." Megmaradó, tartós gyümölcsöket teremni - Csomós József így kérte Isten gazdag áldását a jubiláló gimnázium közösségének jövőbeli munkájára. Folytatás...

Csomós József, a Tiszáninneni Református Egyházkerület püspöke köszönti a megjelenteket