A másik reformáció – Közép-Németországban

2010. július 05., hétfő

altAz öreg víztorony erre átalakított termeiben a közép-németországi Dessauban kiállítás nyílik, ahol Kálvin közép-németországi hatásával lehet megismerkedni.

A kiállítás ezen az érdekes helyen július 8. és augusztus 16. között tekinthető meg, megnyitására július 7-én kerül sor. Ekkor dr. Achim Detmers tart előadást a kálvini reformáció jelentkezéséről Németországnak ezen a vidékén. A kiállítás címe: A másik reformáció. Kálvin János és a reformátusok Közép-Németországban. A kiállításnak több védnöke is van, így például az Anhalti Protestáns Egyház, a Szászországi Egyháztartomány Könyvtára és Levéltára. A vitrinekben a reformáció korának dokumentumaiból is megtekinthetünk jó néhányat. „Ennek kálvinista bűze van” – írta egy ismeretlen kéz a wittenbergi Kátéról Braunschweigi Julius hercegnek. Ilyen és hasonló durvaságok elég gyakoriak voltak abban a korban, meg az is, hogy szamárként vagy disznóként ábrázolták sok esetben az ellenfelet. (reformiert-info.de – 2010-07-06 – dr. békefy-röhrig klaudia – www.reformatus.hu)