A lelkész, aki veséjét adta gyülekezeti tagjának

2009. november 25., szerda

Dallas nem csak a Kennedy-gyilkosságról híresült el, hanem most áldozatos papjáról is, aki Jézus áldozatos életét követve veséjét adta egyik halálosan beteg gyülekezeti tagjának… (Texas) – A 45 éves hölgynek, Carrie Gehlingnek súlyos cukorbetegsége következtében mindkét lábát levágták, s már négy szívinfarktusa is volt. Az orvosok a magas kockázatú betegek közé sorolták, így neki kellett vesedonor után néznie. Súlyos helyzetében papja, Monsignore Mark Seitz segítségét kérte. A lelkész már hat éve támogatta, erősítette lelkileg Gehlinget betegségében. „Miért ne én adnék?” címmel a Dallas Morning News-ban így nyilatkozott a katolikus lelkész: Annak a példáját követem, aki szó szerint életét adta övéiért. Ha Ő az életét adta, akkor miért ne tudnék én legalább egy vesét adni? A műtét mindkettőjüknél jól végződött, már a gyógyulás állapotában vannak. A beteg hölgy alig képes felfogni a történteket, mindenkinek ezt mondogatja: „szent vesét” kaptam, biztosan meggyógyulok…(kath.net – Jesus.de – 2009-11-25 – dr. békefy-röhrig klaudia – www.reformatus.hu)