A Harangszó szeptemberi első számából

2010. augusztus 27., péntek

altA nőszövetségről, fiatalokról és Kovács Zoltán egyházkerületi főgondnok életútjáról is ír a Királyhágómelléki Református Egyházkerület gyülekezeti lapja.

A Nagybánya-Óvárosi református templomban tartotta jubileumi konferenciáját a Királyhágómelléki Egyházkerület Nőszövetsége – derül ki a lap címoldalas tudósításából, melyhez több háttéranyag is kapcsolódik. Így Csűry István püspök vezércikke is: A nők szolgálatát Krisztus igazolta címen.

A Harangszó ifjúsági rovata beszámol a kárpát-medencei református középiskolák miskolci találkozójáról, a Hegyközpályiban és Hegyközcsatárban tartott vakációs bibliahétről, valamint a tiszafüredi ifjak szilágygörcsöni szeretetmunkájáról.

Van-e gyülekezeti élet a konfirmáció után? A Hit és élet rovat témája ezúttal a fiatalok gyülekezetekbe való beilleszkedésének lehetőségeit és akadályait taglalja.

Ismét jelentkezik az Őrálló presbiter című sorozat, melyben ezúttal Kovács Zoltán egyházkerületi főgondnok életútjáról, szolgálatáról olvashatunk. A Mozaik-oldalon E. Széles Mária jegyzete mellett Varga Károly Raffay Ernő történész koltói és sárosmagyarberkeszi előadásáról szóló írását találjuk.

A lap megemlékezik a nemrég elhunyt Bütösi János nyugalmazott püspökről, a Magyar Református Világszövetség első elnökéről.

A Királyhágómelléki Református Egyházkerület gyülekezeti lapja megrendelhető és megvásárolható a lelkészi hivatalokban. A lap a világhálón a harangszo.blogspot.com címen olvasható.