A Görög Protestáns Egyház levélben mondott köszönetet az MRE támogatásáért

2011. október 25., kedd

Levélben mondott köszönetet a Görög Protestáns Egyház főtitkára, Dimitrios Boukis a Magyarországi Református Egyház által számukra felajánlott 1200 eurós adományért.

A Görög Protestáns Egyházat is sújtó görög gazdasági válság komoly problémákat okozott a diakóniai szolgálat teljesítésében. Az MRE ezt a nehéz helyzetet igyekezett enyhíteni a 2011-es Csillagpont Református Ifjúsági Találkozó záró istentiszteleti perselypénzének felajánlásával.

A görög főtitkár levelében számolt be a hozzájárulás felhasználásáról. A felajánlott összeget három gyülekezet, Volos, Larissa és Lagkada között osztották meg egyenlő arányban. Ezek a közösségek olyan kis „étel piacokat” működtetnek, ahol a munkanélküliek számára ingyen biztosítják az alapvető élelmiszereket: tejet, lisztet, rizst, tésztát és olajat osztanak heti két-három alkalommal. Dimitrios Boukis kiemelte azt is, hogy Volos és Larissa egyházai a roma lakosság körében is jelentős szolgálatot látnak el, végül az Úr áldását kérve egyházunkra még egyszer megköszönte a támogatást.

A felajánlásról szóló előző cikkünk ide kattintva érhető e

Fordította: Völler Dalma