A fények mellett az árnyékra is figyeljünk

2013. december 18., szerda

Adventi ebéden fogadta december 17-én kedden a Sándor-palotában a hazai egyházi vezetőket Áder János köztársasági elnök. Az államfő hangsúlyozta, az év vége ünnepi emelkedettségét kiteljesíti, ha a fények mellett az árnyékra is figyelünk.

Áder János beszédét a Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) juttatta el az MTI-hez. Tájékoztatásuk alapján a köztársasági elnök köszönetet mondott az egyházaknak, „mert a legmagasabbra tekintve ismerik a mélységet". Az üdvösséget és a nyomorúságot együtt látják, ezért érthetik és érhetik el a társadalom és a gazdaság perifériáin élő embertársainkat – fűzte hozzá.

Az államfő hangsúlyozta, az éhezők, a hajléktalanok, a szenvedélybetegek, az idősek vagy a szegények mellé állni éppolyan missziós feladat, mint a lelki, erkölcsi segítség az igazságra szomjazóknak, a jó szóra, bíztatásra váróknak.

Áder János szerint az egyházak támogató jelenléte a hétköznapokban mindenütt érzékelhető, hiszen intézményeiken keresztül gondoskodnak az elesettekről, a híveken keresztül odafordulnak a szűkölködőkhöz. „A szeretetben föloldódhat a hívők és a vallásoktól távol élők közötti távolság" – fejtette ki.

Forrás: MTI. Fotó: Beliczay László/MTI