A Deák téri evangélikus templomban zárult a Házasság Hete 2010 rendezvénysorozat

2010. február 18., csütörtök

altIsten áldását kérhették házasságukra azok a párok, akik elmentek a  Deák téri evangélikus templomba – ezzel zárult ugyanis az idei Házasság Hete rendezvénysorozat. A "hét házaspárja"  Süveges Gergő és neje, Rudan Margit is az oltár elé álltak. Magyarországon harmadik alkalommal rendezték meg a Házasság Hetét.

A kampány fő célja, hogy értéket és méltóságot adjunk a házasság intézményének és olyan széleskörű összefogást hozzunk létre, mely maga mellé tudja állítani a hasonló értékeket valló közéleti személyiségeket és a médiát is. Az idei évben a központi téma az elköteleződés volt; a rendezvények „arcai” Süveges Gergő műsorvezető (MTV) és felesége, Rudan Margit voltak.

altZáróakkordként a Deák téri evangélikus templomban áldották meg újra immáron tíz éve tartó házasságukat. Az ökumenikus istentiszteleten a Brebovszky Klára vezette Boyzless Voice kórus szolgált énekekkel. Szuhánszky Gábor metodista lelkész a kezdetekről, a házasság alapjairól szólt, majd B. Pintér Márta evangélikus lelkésznő beszélt arról,  hogy két ember között a kapcsolatot egyedül Isten előtti élettel lehet egybentartani. Ezután Lukács János katolikus pap beszélt a házaspárhoz. Ő már régóta ismeri őket, különböző alkalmakról szóló, régi emlékek felelevenítésével szólította meg őket. A család jelentőségéről fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a házasság akkor teljesedik be, ha az ember szülővé válik, ám a házasság során jó pár évnek kell eltelnie ahhoz, hogy valaki igazi szülővé váljon. Ezután Grendorf-Balogh Melinda evangélikus lelkésznővel együtt áldották meg a Süveges házaspárt. Ezután a templomban jelen lévő többi házaspár megáldása következett, ahol a katolikus pap mellett B. Pintér Márta szolgált. Az istentisztelet után a Süveges házaspár a Deák téri Evangélikus Gyülekezet vendége volt az Asztali beszélgetések című program keretében.

Szöveg és fotó: Horváth-Bolla Zsuzsanna/evangelikus.hu

Hallgassa meg Fekete Zsuzsa interjúját amelyet a Süveges- házaspárral készített a Házasság Hete alkalmából!